Dziennik gracza

Go down

Dziennik gracza Empty Dziennik gracza

Post by Dioscurus on Thu Jan 15, 2015 1:08 am

Tutaj możesz pisać wszystko o własnych postaciach.

Dioscurus
Admin

Posts : 134
Join date : 2013-12-02

View user profile http://dioscurus.forumotion.com

Back to top Go down

Dziennik gracza Empty Re: Dziennik gracza

Post by Tomek on Mon Jan 26, 2015 10:30 am

Pablo Gonzales - inżynier wojskowy

Dziennik gracza Pablo10

Wiek 31 lat, starzenie zatrzymane w wieku lat 25

Pablo jest najemnikiem, z podstawowymi umiejętnościami związanymi z naprawą robotów bojowych, weteran kilku konfliktów zbrojnych.

Biografia:
Pablo urodził się w Brasili, w rodzinie wojskowej. Wychowywał się w biednej dzielnicy, jego ojciec był  byłym najemnikiem, inżynierem wojskowym. Pablo poszedł w jego ślady. Po szkole podstawowej skończył technikum o profilu mechanicznym, po czym zaciągnął się do armii, kontynuując zdobywanie wykształcenia w Wojskowej Akademii Technicznej. Możliwość studiowania zawdzięczał głównie ojcu, który na jego wykształcenie wydawał ostatnie oszczędności, dumny z faktu, że syn kontynuuje rodzinną tradycję. Wykształcanie jakie otrzymał dotyczyło wielu tematów związanych z ogólną naprawą różnego rodzaju sprzętu, zarówno pod względem mechaniki, jak i elektroniki, z naciskiem na działania w terenie, na polu walki. Pablo skończył akademię wojskową, ze stopniem podoficera w roku 2213, mając 21 lat.

Już po roku uczestniczył w pierwszym konflikcie w Brazyli, związany z odwiecznym problemem, jakim są wojny o drewno z lasów tropikalnych w Amazoni. Ataki na dostawców ze strony konkurencji były na tyle gwałtowne, że poszczególne spółki wynajęły zbroje oddziały. Większość walk skoncentrowana była głównie na zestrzeliwaniu i naprawianiu uszkodzonych dronów. Pablo w tym czasie, omal nie został zjedzony przez krokodyla, a także zaliczył ukąszenie węża.

Po dwóch latach kolejny konflikt, tym razem w Meksyku, walka z kartelami, wykonującymi nielegalne odwierty na ropociągach. Walki dużo bardziej śmiertelne, także więcej ofiar, z jego oddziału z 12 osób zginęło lub zostało kalekich 3, kolejne 4 osoby były przynajmniej raz ranne, Pablo uniknął uszkodzeń, głównie dzięki faktowi, że rzadko wysyłano go na pierwszą linię frontu, choć trzeba przyznać, że i tak nie raz i nie dwa znalazł się w naprawdę niebezpiecznej sytuacji.

Po czasie relatywnego spokoju w roku 2220 brał udział w pacyfikacji protestów na byłym terytorium Palestyny, w tym czasie jego oddział przeszedł tak zwaną modernizację cybernetyczną, polegającą na zaszczepieniu każdemu z najemników implantów podnoszących ich kwalifikacje w danej specjalizacji lub zwiększających szansę na przeżycie na polu bitwy.

Na misję Dioscursus trafił podobnie jak w przypadku poprzednich zleceń - jego firma wygrała odpowiedni przetarg, a ich skład został oddelegowany, za ekstra żołd, należy dodać, jako, że misja uważana jest za wyjątkową. Pablo wchodzi w skład 20-osobowego oddziału najemników, agencji FALANGA, większość z najemników to żołnierze, on sam wchodzi w skład „elitarnego” pododdziału inżynierskiego składającego się z niego jako mechanika, inżyniera mózgów elektronicznych, programisty MP, hakera oraz głównego technologa. Zadaniem Falangi na statku jest utrzymanie porządku społecznego.

Dziennik gracza Mercen12

Charakter:
• Maruda (N) - pesymistycznie nastawiony do życia, płynie z prądem
• Niedbały(N) - nosi znoszone ubrania, nie goli się, nie zawsze pamięta o antyperspirantach
• Obowiązkowy(P) - robi to co do niego należy
• Pesymista(N) - brak nadziei na przyszłość
• Pracowity(P) - poświęca się temu co robi, stanowi to sens jego egzystencji
• Spokojny(P) - co by się nie działo umie wprowadzić się w stan, jak on to określa, mentalnego skupienia

Tomek
Astronauta
Astronauta

Posts : 39
Join date : 2015-01-15

View user profile

Back to top Go down

Dziennik gracza Empty Re: Dziennik gracza

Post by Tomek on Mon Jan 26, 2015 10:44 am

Miguel Rodriguez - dziennikarz

Dziennik gracza Journa10

Wiek: 46 lat, wygląda na 29

Miguel jest dziennikarzem stacji telewizyjnej „Fakty” stoi dość nisko w hierarchii, ale ma ambicje, by piąć się w górę.

Życiorys:
Miguel wychowywał się w biednej dzielnicy Los Angeles, miasta aniołów. Jako dzieciak imał się różnych zajęć, żeby dorobić nieco pieniędzy i w ten sposób pomóc rodzinie, pomagał w warsztacie samochodowym, kosił trawniki, przez krótki okres czasu handlował nielegalnymi prochami, ale po pierwszym kontakcie z policją porzucił ten ślepy zaułek. Skończył ogólniak, rozpoczął pracę telemarketingowca, w firmie sprzedającej usługi Internetowe.

Jednocześnie zaczął rozwijać u siebie, pasję, którą już od dawna w sobie odkrywał - zajął się dziennikarstwem. W lokalnej gazecie Los Angeles Daily News, opisywał to co boli go najbardziej - nierówności społeczne, ludzi tracących pracę przez przyspieszające zastępowanie człowieka maszynami, zatracanie się młodych ludzi w bezproduktywnych plajach rozsianych w R+ lub ćpających syntetyki. Z czasem praca w telemarketingu zaczęła go nużyć, a i zarobki były małe. Po usilnych staraniach, przeniósł się do gazety stanowej, gdzie poznał człowieka - Willa Smith’a, który nauczył go wiele o celu, który uświęca środki i całkowicie   odmienił jego życie.

Potem poszło już z górki, w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach udało mu się dostać posadę w telewizji  o zasięgu stanowym, a po kilku kolejnych latach stał się podrzędnym reporterem  w krajowym programie reporterskim jakim są „Fakty”. Jak ją dostał? Przez rekomendację, bardzo usilną, należy dodać, kolegi po fachu. Czemu kolega ów tak usilnie zabiegał, by Miguel dostał tą posadę, mimo, że wcześniej raczej nie mieli szansy się poznać? Tego nie wie nikt. Miguel pracował ciężko, kilka razy nawet udało mu się odnieść spektakularne sukcesy, jak np. poprzez ujawnienie korupcji jednego z szefów policji, handlującego nielegalnym nano i syntetykami, które uzyskiwał poprzez zastraszanie „rozpracowywanych” dealerów. Inna sprawa, że po ujawnieniu tej sprawy Miguel, gdyby nie szybkie nogi i silne ręce, mógłby nauczyć się latać. Z 20 piętra. I bez spadochronu.

Misja Dioscursus, przyciągnęła na siebie uwagę całego świata, w tym także i mediów. Błaganiem, kłamstwem, lizusostwem i szantażem, Miguelowi udało się załapać na pokład statku. Prowadzi serię reportaży, emitowanych co jakiś czas w pakiecie medialnym na Ziemię, skupiają się one na codziennym życiu pionu technicznego, serwisowego, kolonistów, itp. Opowiada o ich planach na przyszłość i powodach dla których opuścili Ziemię.

Obecnie Miguel skupia się na 3 istotnych dla niego rzeczach:
• pomocy rodzinie, praca daje niezłe zarobki, a jego matka potrzebuje pieniędzy na opiekę medyczną, nie mówiąc już o siostrze i dwóch braciach
• artykułach pisujących co dzieje się na statku, ze skupieniem na problemach społecznych
• poszukiwaniu naprawdę grubej sprawy, która przyniosłaby mu rozgłos, a także obnażyła krzywdzące mechanizmy jakie na statku mogą mieć miejsce

Charakter:
• Beztroski(N) - cel uświęca środki
• Egoistyczny(N) - inni są nieważni, jeżeli przeszkadzają mi w realizacji moich celów
• Niezależny(N) - robię to co uważam za słuszne, czy się to komuś podoba czy nie
• Komunikatywny(P) - lubię gadać z ludźmi i nie mam z tym problemów
• Pewny(P) - wiem, że co  by się nie działo to sobie poradzę
• Odważny(P) - srać na niebezpieczeństwo, coś wymyślę i będzie dobrze


Last edited by Tomek on Mon Jan 26, 2015 10:56 am; edited 2 times in total

Tomek
Astronauta
Astronauta

Posts : 39
Join date : 2015-01-15

View user profile

Back to top Go down

Dziennik gracza Empty Re: Dziennik gracza

Post by Tomek on Mon Jan 26, 2015 10:51 am

dr hab. Fiodor  Dolvic - nanofizjolog

Dziennik gracza Medic11

Wiek: 51 lat, starzenie zatrzymane w wieku lat 30

Doktor Fiodor  Dolvic urodził się w roku 2172 w Moskwie, gdzie w roku 2198 zrobił doktorat na Państwowym Uniwersytecie Technicznym w dziedzinie zastosowań nanotechnologii do profilaktyki medycznej i przedłużania okresu życia. Przez kilka spokojnych lat pracował na uczelni, rozwijając nanomaszyny typu MB-1Y, czyli podawane dokrewnie do ciała, które po czasie jednego roku ulegają całkowitemu rozkładowi - wtedy jeszcze sama możliwość tworzenia nano samo-replikującego się była odległą przyszłością. Po habilitacji w 2206 jego działania przyciągnęły uwagę firmy Pharmsyntez, medycznego oddziału największej rosyjskiej firmy produkującej nanotechnologię - RUSNANO, która zaproponowała mu współpracę, którą wkrótce przyjął.

Ostatnie 20 lat dr Fiodor  poświęcił badaniom w 3 dziedzinach:
• zastosowaniu nanotechnologii, do obrony przed zewnętrznymi drobnoustrojami, bakteriami i wirusami, a także do wytrącania z organizmu szkodliwych produktów ubocznych metabolizmu i substancji dostających się do organizmu poprzez produkty spożywcze (najbardziej znane nano filtrujące powietrze z dymu papierosowego, było w wiadomościach!)
• nano rekonfigurowalne - nano posiadające kilka różnych programów, możliwe zmiany funkcjonowania poprzez zażycie nanotabetki, bądź też bezpośrednie wstrzykniecie nano konfigurującego do krwi (w fazie badań, w tamtym roku początek prób na chętnych ludziach)
• Po fuzji RUSNANO z Roscosmos, we współpracy z Instytutem Badań Kosmicznych Rosyjskiej Akademii Nauk, praca w projektach przystosowujących nano produkowane przez RUSNANO do potrzeb astronautyki, w szczególności zajmował się opracowywaniem maszyn zdolnych do reakcji na nagłe pojawienie się warunków ekstremalnych, takich jak dekompresja, czy przeciążenia akceleracyjne. Mimochodem powstało kolejne słynne nano Neurolax®, regulujące pracę układu nerwowego, pobudzając go w godzinnach porannych do lepszego wysiłku umysłowego, a w nocnych do spokojnego snu.

Po wygraniu przez firmę RUSNANO przetargu na dostarczenie i rozwój aparatury medycznej nano podczas 2-giej misji Dioscursus, dr Fiodor, mimo relatywnie młodego wieku, w uznaniu za osiągnięcia,  dostał propozycję dołączenia do 8-osobowego zespołu naukowców, specjalistów z  dziedzin nanotechnologii, mikrobiologii i medycyny, w celu wdrożenia technologii nano przy kolonizacji Euphiry, na którą entuzjastycznie przystał, widząc w tym możliwość na przetestowanie skuteczności nano w środowisku całkowicie dla niego obcym - sprawdzić jego zdolność do przystosowania się do nowych warunków, a co za tym też idzie lepszego poznania ogólnych praw, wg których powinien podążać rozwój nanomedycyny. Dodatkowo skusiły go ogromne dofinansowania na badania ze strony spółki, a także i państwa Rosyjskiego widzącego w tej technologii sposób na zapewnienie sobie przewagi w 3-ciej fazie kolonizacji. Nano miałoby być wstępnym etapem zaszczepienia odporności na potencjalną nieznaną florę bakteryjną, a także odmienne od ziemskich warunki fizyczne dla pierwszych osadników, przed opracowaniem stosownych modyfikacji genetycznych dla nich, a przede wszystkim dla ich przyszłych dzieci.


Charakter:
• Ambitny(P) - doktor ma wielkie plany na przyszłość, pragnie całkowicie zatrzymać proces starzenia, czego ostatecznym rezultatem ma być nieśmiertelność
• Krytyczny(P) - lata pracy w laboratorium nauczyły doktora, że rzadko kiedy coś jest takie na jakie na początku wygląda, przez to zawsze wszystko sprawdza dwa razy i rzadko kiedy wierzy wyłącznie na słowo
• Pracowity(P) - w końcu nieśmiertelności nie osiąga się samym gadaniem, Fjodor zawsze daje z siebie maksimum
• Dumny(N) - nie lubi, gdy ktoś podważa jego zdanie, wytyka mu coś lub nie uznaje jego zasług!
• Surowy(N) - nie toleruje obiboctwa, pasywności, niedokładności, niedbalstwa, nieodpowiedzialności i niefrasobliwości i nie ma oporów, żeby o tym mówić
• Uparty(N) - Fjodor ma swoją wizję, wierzy w to co robi i nie pozwoli, by ktokolwiek mówił mu, że jest inaczej! Zapewnia mu to sukcesy na polu naukowym i trudności w kontaktach społecznych

Tomek
Astronauta
Astronauta

Posts : 39
Join date : 2015-01-15

View user profile

Back to top Go down

Dziennik gracza Empty Re: Dziennik gracza

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum